Бухгалтер і комп'ютер.Субота, 20.10.2018, 10:25

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Статті | Вхід
Меню сайту

Категорії каталога
Бухгалтер і комп'ютер [8]
Все що потрібно бухгалтерам для роботи за комп'ютером
Програмування на 1С [9]
Все що стосується програмування бухгалтерських програм "1С" версій 7.7 і 8.1.

Друзі сайту

Головна » Статті » Бухгалтер і комп'ютер


Прості правила повсякденної роботи з електронними ключами.

Електронні ключі це файли з допомогою яких бухгалтер або підписує банківські документи через систему клієнт-банк, або це файли для підписання електронних файлів звітності перед відправкою її в ДПА чи різні фонди.

Тому важливо щоб ці файли не попали в руки зловмисників чи просто не пошкодились під час поломки комп’ютера.  Обов’язково після закінчення роботи з ними інформаційні носії електронних ключів (флеш-диск чи інакше флешка, дискета або компакт-диск) повинні зберігатися в сейфі або в іншому місці з обмеженим доступом.

Увага: не допускайте зберігання файлів електронних ключів на жорстких дисках комп’ютера. (Справді незручно буде кожного разу, після відправки платежів по системі клієнт-банк, ховати комп’ютер в сейф). Перевірити ,чи це так ,дуже просто: витягуємо з комп’ютера всі флешки, дискети і компакт диски і пробуємо підписати платежі в клієнт-банку чи електронну звітність. Якщо програма підписала, значить шукайте постачальника програми чи адміністратора щоб виправив таку критичну прогалину в безпеці.

 

Для забезпечення цілісності даних таких електронних файлів ключів достатньо зберігати їх на носію інформації що забезпечує доступ тільки до зчитування, без права зміни чи вилучення таких файлів.

Для цього можна використовувати:

1.      Флешки – але за умови що вона має перемикач що переводить її в режим захисту від редагування даних на ній;

2.      Компакт диски (CD - диск , як варіант DVD);

3.      Звичайні дискети, які мають «віконечко» що переводить їх в режим тільки читання.

 

Флеш-диск що немає перемикача для читання/запису інформації я навіть не розглядаю через повну непридатність для таких задач. (Для виробників флешок: думайте і аналізуйте).

 

Таблиця з перевагами і недоліками для кожного з перелічених способів.

 

Компакт диск

Флеш-диск*

Дискета

Рівень захисту від редагування даних

Завжди

На відповідальності бухгалтера

На відповідальності бухгалтера

Швидкість роботи (наскільки швидко програма перечитає ключ)

Середня

Найвища

Найнижча

Надійність носія і зручність використання

Габаритний досить

Дуже компактна і зручна

Надійність дуже низька при частому використанні

Простота поновлення даних

Не зовсім зручно поновляти

Зручно і швидко

Зручно, хоч і повільно

*стосується тільки флешок з перемикачем читання/запис

 

Тепер те ж саме тільки з поясненнями:

Компакт-диск. Захист від редагування через свою специфіку дає 100%. Є тільки один мінус, який полягає в тому що якщо потрібно буде поновити (добавити нові чи замінити) файли ключів на диску тоді потрібно вміти зробити послідовно такі операції : скопіювати файли ключів на жорсткий диск комп’ютера, поновити їх і дописати на попередній диск чи на новий вже змінені ключі. Така потреба виникає недосить часто але один раз в рік для кожного ключа таку операцію потрібно буде зробити. Якщо такого робити не вмієте і немає спеціаліста щоб в цьому допоміг, тоді цей варіант пропускайте відразу (Є нагода щоб навчитися записувати диски). Ну і звичайно що старий диск з файлами попередніх ключів обов’язково потрібно фізично знищити.

Флеш-диск (флешка) і дискета, специфіка роботи з цими носія повністю однакова.

Різниця більше в технічних можливостях: швидкості і надійності. Надійність дискети дуже низька, хоча ніхто не забороняє мати дві-три резервних дискети в сейфі з копіями електронних ключів.

Ще напишу що означає для флешки і дискети рівень захисту «на відповідальності бухгалтера».

Це означає що ми самі можемо включати і виключати захист, тобто є імовірність не переведення пристрою в режим тільки читання після поновлення, або (стосується здебільшого флешок) спокуса використати «тимчасово» для перенесення документів між комп’ютерами, чи для копіювання нового фільму додому (і т.п.).

Моя рекомендація така: якщо є вміння запису компакт-дисків (або є кому допомогти) то тоді цей варіант найнадійніший, в іншому варіанті флешка, і якщо неважливо швидкість зчитування файлу з електронними ключами то тоді дискета цілком підходить незважаючи на свою вже архаїчність.

Також обов’язковим правилом має бути зберігання пристрою з електронними ключами в сейфі після закінчення робочого дня.

Категорія: Бухгалтер і комп'ютер | Додав: _Admin_ (24.03.2009)
Переглядів: 2535 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Статистика


Copyright MyCorp © 2018