Бухгалтер і комп'ютер.П`ятниця, 29.03.2024, 11:11

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Статті | Вхід
Меню сайту

Категорії каталога
Бухгалтер і комп'ютер [8]
Все що потрібно бухгалтерам для роботи за комп'ютером
Програмування на 1С [9]
Все що стосується програмування бухгалтерських програм "1С" версій 7.7 і 8.1.

Друзі сайту

Головна » Статті » Бухгалтер і комп'ютер


Диски, каталоги і файли… розбираємось за чашкою кави.

Моє пояснення що таке файл (програмістам не читати):

Файл – це документ ,звіт ,програма , над яким можна виконати такі дії як «відкрити» файл, скопіювати і витерти. Основною характеристикою файлу є звичайно його назва і розширення.

 

Розширення файлу – вказує для чого цей файл призначений і якою програмою він відкривається.

 

Каталоги – каталоги це група яка може містити файли, тобто кожен файл може знаходитись в певному каталозі.

 

Диск – Головний Каталог який містить каталоги і файли.

 

Коротко опишу що означає таке поняття як «шлях» до папки/файлу.

 

Це для того щоб розуміти такі записи як « C:\OPZ\input » , « \\MyServer\Document » і т.п.

В такому записі папки розділяються одним символом «\».

Якщо першим символом є буква латинського алфавіту (від A до Z), тоді це диск який є доступний через «Мой компьютер». А якщо, шлях починається з таких символів «\\» - тоді це мережевий шлях, тобто перше що нам потрібно зробити, щоб віднайти такий шлях для збереження чи відкриття документу, це починати з «Сетевого окружения/Мережевого оточення», далі шукаємо комп’ютер з такою назвою, яка стоїть після цих двох символів (наприклад «MyServer»), а далі все як у варіанті з папками, послідовно зліва направо відкриваємо потрібні папки.

 

Наступний опис наведений для найчастіше використовуваної операційної системи Windows XP, хоча і для інших операційних систем фірми Microsoft різниці великої не буде.

 

Тепер розбираємось з основними програмами і діалогами які потрібні в роботі і які

відображають файли і каталоги на дисках.
 

1)      Провідник (Explorer) відкривається при натисканні на ярлику наприклад «Мій комп’ютер» чи на іншій папці що є на робочому столі.

Explorer

 
Перед нами відкрито вікно провідника з переліком всіх дисків що є в системі. Натискаючи на диск чи на папку можна подорожувати таким способом по всій дисковій системі, по всіх папках і дисках.

Зверху на командній панелі є кнопки для повернення на рівень назад чи для повернення в папку звідки починали.

Варто для себе визначити найбільш прийнятний спосіб відображення файлів, який задається через пункт меню «Вид» - і далі вибираємо починаючи з «Ескізів» і до варіанту «Таблиця».

 

2)      Вікно запису файлу чи вікно відкриття файлу. Зявляється  перед нами тоді, коли відповідно потрібно відкрити або зберегти певний файл:
Save as

 

Зліва у цьому вікні панель для швидкого доступу до перелічених об’єктів . Зверху напроти слова «папка» міститься поточний каталог(папка) де ми зараз знаходимось і далі стрілка вниз, з допомогою якої можна відкрити список папок і дисків для швидкого переходу. Аналогічно можна переміщатись натискаючи на папки в основному вікні посередині, це такий собі маленький «провідник» з попередньо описаного розділу 1.

Найважливіше це знизу: назва файлу для запису чи для відкриття, залежно від потрібної операції.

 

3) А тепер простий приклад. У нас є відкритий документ «Договір № 111» і нам потрібно його зберегти «кудись» для подальшої роботи.

 

Перше що робимо це в програмі в якій відкритий документ (Будь то MS Word, Excel, Open Office, WordPad чи інша програма) натискаємо кнопку збереження (найчастіше у формі дискети зображається), або через пункт меню «Файл» потім «Сохранить/Зберегти».

Перед нами з’явиться вікно для збереження документу (як в пункті 2 вище). Якщо потрібно зберегти на робочому столі чи у папці «Мої документи» то натискаємо відповідні ці кнопки зліва на панелі і у внизу, напроти «Имя файла» вказуємо назву файлу для нашого документу, наприклад фірма_Наша_договір_111 і тиснемо кнопку «Сохранить/зберегти».

Якщо потрібно зберегти в іншому місці, тоді спочатку тиснемо вверху у вікні напроти слова «Папка» на стрілочку вниз, чи просто на назву як в прикладі «Library». Відкриється список всіх доступних дисків і папок, і починаємо вказувати потрібний шлях від верхнього диску папки і до остатньої (найнижчого рівня) відкриваючи папки через знак «+» зліва від назви, і вказуємо де потрібно нам зберегти документ. А далі вносимо назву файлу і тиснемо кнопку «Сохранить».

Категорія: Бухгалтер і комп'ютер | Додав: Admin (15.10.2009)
Переглядів: 4995 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.8/4 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Статистика


Copyright MyCorp © 2024